Hot 2 Heads Computerized Embroidery Machine With Operating Systerm
Want to produce the most elegant and delicate embroidery products? Wanyang Technology now brings you the most functional new 8 heads 9 12 15 needles flat t-shirt computerized embroidery machine price in china for sale from its professional factory. We're providing not only the best quality embroidery machine but also the finest services.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
About WONYO
WONYO embroidery machine company was founded in 2009.Since the very beginning,we have dedicated ourselves to the research & development of embroidery machine. Up to now,we have owned taping embroidery machine, printing emberidery machine,single-head cap embroidery machine,multi-head emboidery machine and etc.

Product Description





| Model | WYQ1502 |
| Functiom | Cap/tshirt/flat/3D embroidery |
| Condition | New |
| Head | 2 heads |
| Needles | 15 needles |
| Embroidery area | 400*500mm |
| Brand | WONYO |
| Max speed | 1000 R.P.M |
| Control system | 10 Inches Touch Screen |
| Language | 16 Languages |
| Thread trimming | Automatic Trimming |
| Advantage | Fast Delivery |
| Power | 150W |
| Machine Test Report | Provided |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Packing | Wooden Case |
| Overall Dimensions | 152*104*104 cm |
| Weight | 355 Kg |
| Place of Origin | Guangdong,China |
| After-sales Service | Provided |
| Warranty | 3 years |
Features
●Suitable for cap/tubular/tshirt/flat embroidery
●Direct photo embroidery
●10 inch touch screen computer
●270° wide cap frame
●Automatic color change Emergency stop
●USB port and network to transfer design available
●Various embroidery hoop sizes to meet customersdemands
Accessories

Samples

Customer Feedback

Packing&Delivery
| Package | Wooden Case |
| Size | 152*104*104 mm |
| Weight | 355 Kg |
| Delivery | 7-15 working days(1 set.If you buy several machines,the delivery time needs to be negotiated.) |

Our Services
Pre-Sales Service
* Inquiry and consulting support.
* Sample testing support.
* View our Factory.
After-Sales Service
* Training how to install the machine, training how to use the machine.
* Engineers available to service machinery overseas.
Hot Tags: hot 2 heads computerized embroidery machine with operating systerm, China, manufacturers, suppliers, factory, reviews, cheap, price, buy, for sale
You Might Also Like
-

Wonyo Embroidery Machines 4 Head For Logo T Shirt Em...
-

Wonyo Newest One Head Embroidery Machine Q1501L
-

2 Head 15 Colors Automatic Cap Embroidery Machine
-

Single Head Home Embroidery Machine For Hats WY1501CS
-

Kenya Household Potable Embroidery Sewing Machine Fo...
-

4 Head 12needles Computerized High Speed T-Shirt Emb...






