High Speed 3 Heads Flat Computerized Embroidery Machine For Industrial
Want to produce the most elegant and delicate embroidery products? Wanyang Technology now brings you the most functional new 8 heads 9 12 15 needles flat t-shirt computerized embroidery machine price in china for sale from its professional factory. We're providing not only the best quality embroidery machine but also the finest services.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
About WONYO
WONYO embroidery machine company was founded in 2009.Since the very beginning,we have dedicated ourselves to the research & development of embroidery machine. Up to now,we have owned taping embroidery machine, printing emberidery machine,single-head cap embroidery machine,multi-head emboidery machine and etc.

Product Description

| Model | WYQ1503 |
| Functiom | Cap/tshirt/flat/3D embroidery |
| Condition | New |
| Head | 3 heads |
| Needles | 15 needles |
| Embroidery area | 400*500mm |
| Brand | WONYO |
| Max speed | 1000 R.P.M |
| Control system | 10 Inches Touch Screen |
| Language | 16 Languages |
| Thread trimming | Automatic Trimming |
| Advantage | Fast Delivery |
| Power | 150W |
| Machine Test Report | Provided |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Packing | Wooden Case |
| Overall Dimensions | 200*106*175cm |
| Weight | 555 Kg |
| Place of Origin | Guangdong,China |
| Warranty | 2 years |
Contact Us
Hot Tags: high speed 3 heads flat computerized embroidery machine for industrial, China, manufacturers, suppliers, factory, reviews, cheap, price, buy, for sale











